Nacházíte se na archívních stránkách školy. Aktuální web naleznete na www.kvetnak.cz.
Základní škola
Květnového vítězství 1554
Praha 4 – Jižní Město
Otevřená základní škola
 

DALŠÍ


28.11.2013  DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA - „Město v proměnách času“ – školní kolo
                                                            účast 18 žáků 8. a 9.tříd
Do obvodního kola (28.1.2014) postupují Kateřina Projsová, Balsam Khldon Ali a 
                                                 Pavlína Hubáčková,
9.A

GRATULUJEME  a držíme pěsti.

V obvodním kole si naše olympioničky vybojovaly 5., 6. a 7. místo.
Před námi se umístili žáci z Gymnázia Opatov a ZŠ Mikulova.
Pěkný výsledek. Děvčata, gratulujeme!!!

Foto: Mgr.Alena Skřivanová, vyučující dějepisu

_______________________________________________________________________

                   

                           

 Logická olympiáda 2013-2014 - žáci se mohou zaregistrovat doma za pomoci rodičů 
             (do 30.září). Soutěž je zajímavou příležitostí zjistit, zda žák patří mezi členy Mensy

Soutěžili 2 žáci z 8.B, do krajského kola postoupil Martin Kovář;
                                  z 15514 řešitelů v ČR je 310. a z 1024 Pražáků 41., což je super.

GRATULUJEME A PŘEJEME ÚSPĚCH I V KRAJSKÉM KOLE 8.11. na Mensa gymnáziu v Řepích.

8.11.2013  V krajském kole bylo 50 žáků z 15-ti gymnázií a pouze 3 ZŠ.
Díky Martinovi tam byl i Květňák.
I když na medaili jsme nedosáhli, máme radost – důležité je – zúčastnit se.

_______________________________________________________________________________________

Při této příležitosti nabízí Mensa možnost testování:
v pátek 8.11.2013 od 10 h. nebo od 13 h. v Mensa gymnáziu. Cena:
190 Kč děti od 5 let a studenti do 26 let, 290 Kč dospělí.
Na testování se, prosím, přihlaste:
na termín v 10 h. zde http://www.mensa.cz/volny-cas/detail-akce?&id_a=5063
a na termín od 13 h. zde http://www.mensa.cz/volny-cas/detail-akce?&id_a=5062.

IQ testujeme na Mensa gymnáziu pravidelně každý čtvrtek od 18 h.;
více informací a přihlášky na jiné termíny najdete na http://www.mensa.cz/testovani-iq

Certifikát s označením dosaženého IQ má mezinárodní platnost

PROSÍME RODIČE, ABY V PŘÍPADĚ TESTOVÁNÍ DÍTĚTE,
SDĚLILI TUTO SKUTEČNOST TŘÍDNÍ UČITELCE.
DĚKUJEME – mohli bychom s Mensou spolupracovat
při rozvíjení nadání žáků, což považujeme za užitečné.

 ______________________________________________________________________________


20.6.  Sběr víček – vítězí 1.B
          Sběr baterií – vítězí 8.A

SLADKÁ ODMĚNA JE NEMINE

__________________________________________________________________________________


4.3.- 8.3.   Soutěž tříd ve vaření

Soutěžní menu 7.A

_____________________________________________________________________________


Soutěž o nejlepší plakát s výzvou k účasti na AFF 2013 (festival amatérských filmů)
vyhlašuje Magistrát hl.m. Prahy ve spolupráci s Pražským centrem pro primární prevenci
ODESLÁNO 8 PRACÍ - předběžně organizátory pochváleny

Patrik Bělohlávek, Jan Česák, oba 8.B, Gabriela Fauknerová, Veronika Mačejovská,
Karolína Maturová, Jan Urminský, 9.A, Kristýna Adámková, Vladyslav Pavlenko, 9.B

___________________________________________________________________________

BRLOH (Brněnská logická hra) 4-členné týmy ve volitelné informatice (po internetu)

V rámci Květňáku: 1.místo – M.Voštová, G.Fauknerová, N.Wastlová, 9.roč.
                              2.místo – J.Marek, S.Čarikova, V.Pavlenko, J.Stříbrný
                              3.místo – T.Prajzlerová, K.Adámková, D.Remeš, P. Biu Son

Jste dobří - naši nejlepší jsou v první třetině celostátního startovního pole

_______________________________________________________________________


Logická olympiáda 2012-2013 - někteří žáci se budou registrovat v rámci informatiky,
               jiní se mohou zaregistrovat doma za pomoci rodičů (do 30.září). Soutěž je
               zajímavou příležitostí zjistit, zda žák patří mezi členy Mensy. 

DO KRAJSKÉHO KOLA POSTUPUJÍ: Beata Šišláková, 3. A, Magdalena Michalová, 5.B 
      Koná se 2.11.2012 na gymnáziu Mensy, Španielova 1111, Praha 6-Řepy, 9-11:30  

Gratulujeme, děkujeme za dobrou reprezentaci školy a přejeme úspěch v krajském kole

___________________________________________________________________________
Dějepisná olympiáda – obvodní kolo (M.Jahelka, 8.B), 2.2.2012

____________________________________________________________________________

www.logickaolympiada.cz – na této adrese se mohou do 30.9.2011 zaregistrovat žáci k účasti v soutěži Logická olympiáda pořádané Mensou ČR. Tato soutěž je určena dětem a mládeži z celé České republiky, cílem je doplnit nabídku oborových olympiád o soutěž zaměřenou na logiku, o soutěž, která nevychází jen ze znalostí nabytých při školní docházce, ale mapuje samostatné myšlení účastníků.
Nominační kolo mohou absolvovat u kteréhokoliv počítače, na krajské, event.finální kolo by byli pozváni (finální – v Poslanecké sněmovně).

Nominační kolo probíhá 4 dny: kategorie A (1.stupeň) 1.-4.10., kategorie B (2.stupeň) 5.-8.10., kategorie C (SŠ-do 20 let) 9.-12.10. Test je 30 minut, povoleny jsou jen psací potřeby, papír, o úlohách a svém řešení musí v průběhu těch 4 dní pomlčet, za chybné odpovědi nejsou udělovány záporné body.

Je to příležitost k měření sil v rámci celé republiky – žáci 2.stupně, kteří chodí na informatiku, se budou registrovat a řešit test v rámci výuky, ostatním jsme vše sdělili přes žákovské knížky a Žákovský parlament. Žák má organizátory přiděleno vlastní heslo, pokud je nesděluje, o jeho výsledcích nemůže být informován nikdo nepovolaný.

Výsledky - do dalšího kola naši žáci nepostoupili, ale rádi oznamujeme, že jich bylo hodně
mezi 75 % nejlepších řešitelů základního kola (uvedeme abecedně):

1.stupeň – Bartoš David, Hlavatá Simona, Husáková Tereza, Michalová Magdalena,
Tumpach Jan, Zlochová Eliška

2.stupeň – Bára Josef, Franc Michal, Gašparová Anna, Khldon Ali Basma, Kovář Martin,
Kroupa Jaroslav, Lauer Michal, Marek Jakub, Maturová Karolína, Meisner Jiří,
Navrátil Lukáš, Pauknerová Markéta, Prajzlerová Tereza, Raková Květa,
Řenč Ondřej, Sojka David, Strnad David, Stříbrný Jan, Urminský Jan,
Zíka Martin

________________________________________________________________________________

Dějepisná olympiáda – obvodní kolo, 24.1.2006

Nejvyššího počtu bodů a postupu do OBVODNÍHO kola dosáhla na prvním místě NIKOLA VOTAVOVÁ z 8.A, na druhém místě ADÉLA MARVANOVÁ také z 8.A. Jako náhradnice postupují Tereza Mendeová a Karolína Nováková taktéž z 8.A. Třída 8.A letos zabodovala; gratulujeme i těm, kteří se neumístili.